Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
Gra terenowa czyli nowsza odmiana podchodów. Motywem przewodnim naszej gry było poszukiwanie 12 zasad bezpiecznego korzystania Internetu, które zostały ukryte w różnych miejscach w szkole. Aby je odszukać uczniowie  musieli rozwiązać szereg zadań. 
Poszukiwali  miejsc zaznaczonych na planie poszczególnych pięter w budynku szkoły tj. szafa, gablota, stół pingpongowy, „piłkarzyki”, kwiatki itp., Przy każdym punkcie odszyfrowane hasło wskazywało kolejne miejsce, gdzie mieli szukać poszczególnych zasad ukrytych np. w gabinecie pani dyrektor, u pani pedagog, w sekretariacie i bibliotece.   Na zakończenie uczniowie ułożyli puzzle  do komiksu Cubernauci, a z ułożonych obrazków i zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wykonali gazetkę. 
 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej