Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Salon Maturzystów Perspektywy 2017 jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych. Już po raz dwunasty Krakowski Salon Maturzystów odbył się na Uniwersytecie Jagiellońskim. To doskonała okazja dla uczniów klas maturalnych, by uzyskać niezbędne informacje na temat oferty szkół wyższych zarówno polskich,
jak i zagranicznych. Jednocześnie mogli oni uczestniczyć w wykładach eksperckich dotyczących zasad egzaminów.

"Nie bójcie się wyzwań!" tymi słowami przywitał maturzystów prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas uroczystej inauguracji Salonu.

Jak przygotować się do  egzaminów? Jak uzyskać dobry wynik? Jak odnieść końcowy sukces? Na te pytania maturzyści uzyskiwali odpowiedź podczas spotkań z ekspertami OKE, którzy doradzali, jak dobrze zdać egzamin m.in. z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka,  geografia, biologia, j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie. Bardzo dużą popularnością cieszył się „Informator dla maturzystów 2018”. Stanowi  on niezbędne kompendium wiedzy dla uczniów klas maturalnych.  Na jego zawartość składają się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na studia, harmonogram egzaminów maturalnych, oferty szkół wyższych.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszego liceum z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w wykładach ekspertów OKE
w Krakowie. Siedząc w ławach Auli UJ mogli poczuć się studentami.   

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej