Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Wrześniowe spotkania uczniów ZSU w Rabce /ul. Rudnika/ z Bajkowozem, rozbudziły i pogłębiły ich zainteresowania czytelnicze.

Najmłodszym czytelniczkom przebywających na leczeniu w IGiChP, książka pt. "Remek marzyciel" autorstwa Anne Crausa pozwoliła przenieść się z sympatycznym ślimaczkiem w świat kolorowych marzeń po odzyskaniu zdrowia. Dziewczynki wczuwały się w role wybrane przez Remka, a także w różne postacie zwierząt, które ich zdaniem gwarantowały im większą aktywność w poruszaniu się po świecie.

Dziewczęta po przeczytaniu książki - "W moim sercu" wykonały prace plastyczne w postaci: serca z origami modułowego i rysunku. Czytelniczki zobaczyły w swoim sercu "przyjaźń" i wiele modułów życia, które tworzą piękną całość. Postanowiły także zrobić w nim więcej porządku i zaprosić jak najwięcej radości, uśmiechu i zadowolenia.

Tematyka albumu Aleksandry i Daniela Mizielińskich "Pod ziemią, pod wodą" zachwyciła chłopaków, którzy wracając do zdrowia po operacji wyruszyli w podróż obrazkową po podziemnych wykopaliskach, jaskiniach, platformach wiertniczych. Poznali wyczyny grotołazów i nurków, głębinowe stworzenia i wrak Tytanika. Przy takiej książce czas im beztrosko płynął i było o czym wspólnie rozmawiać.

Także bajkowozowe rekwizyty były w centrum zainteresowań dzieci i młodzieży. Pluszowa żaba została odczarowana, kreatywne karty pozwoliły na miłe rozmowy o problemach i emocjach, z obrazkowych kostek powstawały humorystyczne opowieści, a korona znalazła kilku właścicieli krainy bajek.

Bajkowóz spełnił oczekiwania dziecka-ucznia-pacjenta. Wysłane na facebooka pamiątkowe zdjęcia, pojechały razem z nimi do miejsc zamieszkania.

Opiekun - Ewa Wilk

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej