Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

2 października 2017 r. w naszej szkole w ramach  prowadzonej akcji "Odblaskowa szkoła", odbyło się spotkanie edukacyjne dzieci przebywających na leczeniu oraz uczniów liceum działającym przy IGiCHP z przedstawicielem Straży Miejskiej w Rabce-Zdroju.

W trakcie spotkania prowadzący w bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przypomniał o konieczności  przestrzegania zasad ruchu drogowego poruszając się pieszo, rowerem lub innymi pojazdami  po drogach zarówno w mieście jak i poza miastem.

Uczniowie aktywnie uczestnicząc w pogadance zarówno zadawali  jak i odpowiadali na stawiane pytania. Na koniec spotkania prowadzący dokonał wyboru hasła propagującego konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, spośród haseł opracowanych przez uczniów. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał element odblaskowy ze zwróceniem uwagi na konieczność ich noszenia.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej