Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Dnia 1.03.2019 roku, Pan Dyrektor -  Krystian Mordarski zaprosił uczniów ZSU na spotkanie związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas którego przypomniał zebranym powojenną historię naszego kraju,  której kiedyś nie wolno było oficjalnie nauczać. Przybliżył także postacie bohaterskich Polaków, którzy do ostatniej kropli krwi bronili Polski przed komunistyczną niewolą. Wyjaśnił również, iż obecnie polskich patriotów, dla których najważniejszymi wartościami były: BÓG, HONOR, OJCZYZNA – nazywa się Niezłomnymi. Spotkanie wzbogacone zostało prezentacją multimedialną, która „przeniosła” uczniów w minione czasy oraz pozwoliła lepiej poznać bohaterów. Była to niezwykła lekcja trudnej, polskiej historii, której karty są wciąż odkrywane.

Zapraszamy do galerii

Pan Dyrektor zaprosił również do udziału w Biegu Wilczym Tropem na dystansie 1963 m, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju a na szczeblu ogólnopolskim Fundacja Wolność i Demokracja. 

Celem biegu jest:

  1. Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
  2. Popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.
  3. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
  4. Integracja międzypokoleniowa społeczności lokalnej.
  5. Promocja Rabki-Zdroju.

 

Fotorelacja z Biegu Wilczym Tropem

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej