Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniach 25.02 do 3.03.2019 r. po raz osiemnasty LO w ZSU w Rabce włącza się w coroczną kampanię społeczną pod nazwą Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy, która w całości poświęcona jest upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu oraz możliwościach godnego i dłuższego życia z tą chorobą.
Choroby genetyczne kojarzą się z widocznym zewnętrznym ubytkiem lub deformacją, a mukowiscydoza mimo, że jest chorobą nieuleczalną, nie uwidacznia się. Chorzy wyglądają tak, jak ich zdrowi rówieśnicy, ale codziennie borykają się z obciążeniami związanymi z tą przewlekłą chorobą.
O mukoludkach – podopiecznych Stowarzyszenia z pasją opowiadała pani Magdalena Czerwińska-Wyraz wiceprezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej