Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Serduszkowe  prace  plastyczne        

14 lutego przypada walentynkowe święto. W tym dniu my też świętowaliśmy, przekazując sobie wyrazy sympatii  oraz wykonywaliśmy walentynki różnymi technikami plastycznymi. Pani Lucynka nauczyła nas wykonywać czerwone serduszka techniką orgiami, z  p. Małgosią wykonywaliśmy walentynki techniką - iris   folding, a p. Monika i p. Beata z młodszymi grupami wykonywała kartki  walentynkowe  techniką wycinanki. Były to bardzo ciekawe zajęcia. Nasze walentynki będą doskonałym prezentem dla naszych sympatii i  najbliższych.

    

   

ZABAWY  Z  KOLOROWĄ   CHUSTĄ

16.02. 2019r spędziliśmy wieczór na zabawach z wykorzystaniem kolorowej chusty. Były to bardzo wesołe zajęcia przeprowadzone przez p. Monikę i p. Beatę. Celem zabaw było kształtowanie poczucia wspólnoty grupowej  oraz integracja dzieci starszych z młodszymi. Dzięki zabawom z chustą  mogliśmy  lepiej się poznawać ,a także przeżyć niezwykłą podróż w wyobraźni, gdy stawała się ona statkiem  lub balonem. Zabawy wprowadziły radosny nastrój i odprężenie, dostarczyły wiele emocji zawłaszcza tych pozytywnych.  Pomagały ćwiczyć refleks i spostrzegawczość, zwinność i zręczność  zarówno dużych jak i małych uczestników zabawy.

   

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM

21.02.2019r. odbyliśmy wycieczkę do siedziby Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktyczno – dydaktycznych mających na celu przygotowanie nas do bezpiecznego wędrowania po górach oraz zapoznania z pracą ratowników górskich. Prelekcja połączona była z wyświetlaniem filmu i pokazem sprzętu ratowniczego. Każdy z nas miał możliwość usiąść za kierownicą samochodu ratowniczego, quada lub wziąć udział w pokazie akcji ratowniczej w specjalnej przyczepce z noszami ratowniczymi. Były to dla nas bardzo ciekawe zajęcia.

   

„Bezpiecznie w górach”

Po powrocie z GOPR-u , 21.02. 2019 , uczniowie starszych grup pod kierunkiem p. Grażynki  uczestniczyli w zajęciach  „Bezpiecznie w górach”. W małych grupach, w formie plastycznej przedstawiali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w górach. Zajęcia były okazją do utrwalenia zdobytej wiedzy na temat turystyki górskiej. W efekcie powstały ciekawe  graficznie i bogate w treści plakaty, które można obejrzeć na oddziale I.

   

Baw się z nami w orgiami

17.02 .2019r p. Bożenka zaprosiła nas do uczestnictwa w zajęciach z kolorowym papierem. Na zajęciach , które wymagały od nas niezwykłej cierpliwości i precyzyjności  uczyliśmy się  składać różnorodne kompozycje płaskie  oraz proste modele przestrzenne. Zajęcia cieszyły się  dużym zainteresowaniem, sprawiły nam dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

MUZEUM GÓRALI I ZBÓJNIKÓW

3.03.2019r. grupy starsze pod opieką Moniki i p. Beaty zwiedzały rabczańskie muzeum regionalne- Muzeum Zbójników i Górali. Pani przewodniczka opowiadała jak żyli dawni  górale i zbójnicy karpaccy. Zwiedzając ekspozycje mieliśmy możliwość poczuć się jak prawdziwi górale w starodawnej chałupie, przymierzaliśmy stroje góralskie, uczyliśmy się jak kisić kapustę w beczce na zimę …. Dzięki wycieczce do muzeum mogliśmy lepiej poznać historię regionu podhalańskiego.

 

W oczekiwaniu na wiosnę

Nastał marzec a z nim z każdym dniem zbliżamy się do wiosny. W oczekiwaniu na nową porę roku  - 25. 03.2019r  na zajęciach pozalekcyjnych p. Krysia zapoznawała nas z nową techniką – bibułkarstwa , polegającą na robieniu  kwiatów z kolorowej bibuły. Pod jej kierunkiem z  wielkim zapałem wykonywaliśmy  z kolorowej krepiny wiosennego krokusa, który rośnie na górskich halach. Jesteśmy wytrawnymi artystami – świetnie poradziliśmy sobie z wycinaniem, skręcaniem  i składaniem kwiatka, a potem składaniem bukietów  w całość. Bukiety kolorowych krokusów będą ozdabiać naszą palmę wielkanocną.:)

   

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej