Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej przy IGiCHP pod kierunkiem nauczyciela pani Bożeny Pawlikowskiej wzięli udział w programie ,,Niesamowity świat higieny jamy ustnej",  rekomendowanym przez Polską Akademie Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Działania realizowano w kilku etapach. Uczniowie obejrzeli film o instruktażowy jak dbać o zęby i jamę ustną, wypełnili arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej, a rodzice dzieci otrzymali przewodnik. Cała klasa wykonała wspólną pracę plastyczna nawiązującą do tematyki programu. Została ona wysłana do organizatorów konkursu. Niedawno dowiedzieliśmy się,  że  znalazła się w gronie laureatów I Edycji Konkursu. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody - zestawy do higieny jamy ustnej.

       

               

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej