Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniu 3 kwietnia 2019 odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Śpiąca królewna”, które przygotowali wychowankowie oddziału II, pod opieką wychowawców: Renaty Sieńko, Katarzyny Pistoi i Ewy Kierzek. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami jak i rodzice z dziećmi przebywający na leczeniu w naszym ośrodku. Młodzież pochwaliła się nie tylko talentem aktorskim, ale również kreatywnością  i umiejętnością współdziałania w zespole. Sztuka teatralna bardzo się spodobała, jej główne motto i przesłanie można odnaleźć w słowach ,,Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie jeśli potrafisz je odszukać”- Marek Aureliusz. Poszukiwanie w życiu dobra, piękna i miłości nigdy bowiem nie traci na aktualności. Widzowie wszystkie te uczucia i emocje w powyższej sztuce teatralnej odnaleźli, czego dowodem były gromkie brawa po jej zakończeniu.

Zapraszamy do galerii

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej