Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Każde dziecko powinno znać swoje prawa i odważnie z nich korzystać, bo przecież prawa dziecka nigdy nie stoją w sprzeczności z prawami osób dorosłych, lecz je uzupełniają i uszlachetniają. Dzieci powinny znać swoje prawa, aby móc głośno upominać się o ich przestrzeganie i uczyć się odpowiedzialności w rozumieniu i przestrzeganiu praw wszystkich ludzi.

Na zajęciach dotyczących praw dzieci, uczniowie poznali prawa dotyczące dzieci zawarte w Konwencji Praw Dziecka ONZ i Konstytucji RP, dowiedzieli się, że jeżeli nie radzą sobie z jakąś sytuacją trudną, która budzi ich lęk, wstyd, poczucie upokorzenia czy bezradności mogą szukać pomocy u rodziców, opiekunów, nauczycieli lub zadzwonić na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania w Biurze Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Oglądnęli też książki omawiające w przystępny, a czasem zabawny sposób, prawa dzieci:

Joanny Krzyżanek „Dzieciaki z ulicy Tulipanowej”

Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej „Moje prawa ważna sprawa!”

Joanny Olech i Edgara Bąka „Mam prawo i nie zawaham się go użyć!”

Grzegorza Kasdepki „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.

Zaangażowanie dzieci w zajęciach dają nadzieję, że rośnie nam pokolenie świadome swoich praw, jednocześnie szanujące prawa innych!

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej