Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

To jest zawsze chwila, jedna, ważąca na całym życiu chwila. Nie ma czasu zaglądać do poradników, szukać informacji w internecie. Co wtedy zrobić…….Musisz wcześniej się dowiedzieć, jak można pomóc  gdyby nagle  doszło do wypadku. I właśnie u nas, w naszej szkole w gorące czerwcowe dni,  kolejna grupa uczniów ukończyła cykl zajęć warsztatowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klasy trzeciej udowodnili, że także oni potrafią udzielać pomocy ratującej życie. Nauczyli się oceniać przytomność osoby poszkodowanej, prawidłowo wezwać pomoc, sprawdzić obecność oddechu, zabezpieczyć osobę poszkodowaną czy wykonać masaż serca. Podczas całego szkolenia pamiętali o podstawowej zasadzie ratownika – bezpieczeństwie własnym i osoby poszkodowanej Aby uzyskać certyfikat musieli zdać egzamin. Wszyscy uczestnicy zdali go celująco. Gratulujemy!!!!

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej