Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
 
"Przyszedł wrzesień. Miesiąc pierwszych dzwonków w szkołach, krzywo wiązanych sznurówek, fioletowych snów i wrzosów."
 
Uczniowie przywitali nowy rok szkolny wesołymi scenkami, wakacyjnymi rytmami i nadzieją na czas atrakcyjnej, owocnej pracy. Nie zabrakło też poetyckiego akcentu pamięci o wrześniu 1939 roku: "A na ziemi tego roku było tyle wrzosu na bukiety".
 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej