Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

WAKACJE – to czas odpoczynku, relaksu i radości. W trakcie naszego wakacyjnego  pobytu w sanatorium wychowawcy organizowali nam różnorodne zajęcia. Na warsztatach plastycznych pod kierunkiem p. Lucyny, p. Bożeny , składaliśmy modułowe origami – kwiaty, motyle, smoki…. P. Jadzia uczyła nas jak wykonać kolorowe motyle  wykorzystując różnorodne materiały plastyczne.  Poznaliśmy nowe techniki plastyczne – pergamano,  malowanie na szkle i decupage. Mieliśmy okazję brać udział w konkursach: „ Mam talent”,  Turniej tenisa stołowego, Konkurs tańca towarzyskiego, Wybory Miss sanatorium. Mogliśmy wtedy  zaprezentować swoje umiejętności wokalne, aktorskie, taneczne, muzyczne i sportowe. Doskonale  bawiliśmy się na dyskotekach, przeplatanych śmiesznymi zabawami integracyjnymi. Podczas spotkań z ratownikami GOPR-u utrwalaliśmy zasady zachowania w górach, oglądaliśmy profesjonalny sprzęt ratowniczy, wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej. Korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy po mieście, poznając jego historię oraz podczas pieszych wycieczek zdobywaliśmy  okoliczne góry: Bania, Grzebień, Krzywoń, Maciejowa. Mieliśmy także okazję pojechać do Zakopanego – i tam zjechać kolejką szynową z Gubałówki, pospacerować Krupówkami, zwiedzić skocznie narciarskie,  Muzeum Przyrodnicze, Krzeptówki i kupić oscypki w bacówce góralskiej. Podczas wycieczki w Pieniny - przeszliśmy szlakiem górskim  - trasę wąwozu  Homole,  podziwialiśmy   krajobraz Pienin podczas  rejsu statkiem „Biała Dama” oraz  Zalew Czorsztyński  i zwiedziliśmy zamek w Niedzicy. 

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej