Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniu 7 września 2019 roku uczniowie ZSU uczestniczyli w Narodowym Czytaniu-ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej, które zostało zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce- Zdroju. Do tegorocznego narodowego czytania Para Prezydencka wybrała osiem lektur. W siedzibie biblioteki w dworcu kolejowym fragmenty noweli "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej przeczytał pan Leszek Świder- Burmistrz Rabki- Zdroju, natomiast fragmenty" Katarynki" Bolesława Prusa przeczytał ks.Dariusz Pacula- Proboszcz Parafii św. Teresy. Pan Łukasz Łęcki-aktor Teatru Rabcio przybliżył uczniom w sposób dostępny i bardzo ciekawy tematykę, realia epoki pozytywizmu, świat przedstawiony w utworach oraz zaakcentował i omówił podkreślane wartości: wrażliwość na ludzką krzywdę i chorobę, dobrze przemyślaną pomoc, pamięć o historii i odpowiedzialność za innych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji na poruszane tematy oraz zgłosili się do konkursu wiedzy o lekturze. W nagrodę otrzymali wybrane nowele z autografami uczestników akcji.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej