Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Wycieczka w Pieniny

7.09.2019r. wybraliśmy się na wycieczkę autokarową w Pieniny. Wycieczkę poprzedziła pogadanka na temat poruszania się po górach i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa na wycieczce.  Wraz z opiekunami przeszliśmy szlakiem górskim  - trasą  prowadzącą na Trzy Korony –Wąwozem Sobczańskim. Pan przewodnik opowiadał  nam  o wspaniałej  przyrodzie Pienińskiego Parku Narodowego, bogatym i zróżnicowanym folklorze, gwarze, muzyce i zwyczajach górali. Tutaj zwiedziliśmy Izbę Pamięci w Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego w 1350 roku, Przystań flisacką oraz Most przyjaźni w Sromowcach Niżnych.   Chwile relaksu oraz sposobność do podziwiania walorów krajobrazowych przyniósł rejs statkiem „Biała Dama”.

     

Wycieczka do Muzeum Górali i Zbójników

8.09.2019r. odkrywaliśmy góralskie tajemnice zwiedzając Muzeum Górali i Zbójników. Pani przewodnik oprowadzała nas po góralskiej chacie- Dom pod Trzema Madonnami, zapoznała z bogatym zbiorem eksponatów. Gwarą góralską opowiadała ciekawe opowieści o życiu ludzi Podhala i zbójnickich przygodach. Przymierzaliśmy stroje góralskie, wykonywaliśmy dawne czynności np. deptanie kapusty, wcielaliśmy się w postać Harnasia. Uzupełnieniem zwiedzania były warsztaty malowania na szkle i drewnie.  Za przekazaną wiedzę, ciekawe opowieści  i artystyczne przygody – dziękujemy.

   

   

Warsztaty  plastyczne

Podczas pobytu w sanatorium mieliśmy okazję brać udział w warsztatach plastycznych w Galerii „Pod Lilianną”, które prowadziła znana rabczańska malarka    p. Ewa Piechota.  4.09.2019 r. p. Kasia i p. Małgosia z grupami młodszymi brały udział w warsztatach malowania na szkle a 6.09.2019r. p. Renata i p. Lidka z grupami starszymi w warsztatach – pergamano. P. Ewa z wielką cierpliwością tłumaczyła nam i pokazywała poszczególne etapy wykonania prac nowymi dla nas technikami.  Z pergaminu udało nam się wykonać piękne i delikatne kartki okolicznościowe.  Prace, które  wykonywaliśmy  przy użyciu profesjonalnych farb przypominały  klasyczne witraże.

     

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej