Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

17.09.2019r uczniowie kl.V B ZSU spotkali się z rówieśnikami ze Szkoły Dla Dzieci Niewidomych  i Słabowidzących. Podczas lekcji mieli okazję poznać metody pracy, które opierają się na poznawaniu świata za pomocą nie tylko wzroku, ale i innych narządów zmysłów, przede wszystkim dotyku. Poznali też pomoce dydaktyczne tj. klocek do ćwiczeń poprzedzających naukę pisma Braille’a, kubarytmy, maszyna brajla, obrazki, mapy wypukłe, powiększalnik, program „Mówik”, pomoce Montessori. Uczniowie mieli okazję korzystać z tych pomocy, największym jednak zainteresowaniem cieszyła się maszyna brajlowska.

Wspólne spotkanie było lekcją życzliwości, tolerancji i wzbogaciło wiedzę poprzez nowe doświadczenie.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej