Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

   „ Quo vadis, Domine?...

- Do Rzymu- odrzekł cicho Apostoł.

I wrócił”

 

 

             W dniu 5 września uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Narodowym Czytaniu fragmentów powieści historycznej Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Niezwykle plastyczne opisy przeniosły słuchaczy w czasy rządów Nerona, do Rzymu przepełnionego pięknem i przepychem, ale także do okresu niezwykle trudnego i okrutnego dla pierwszych chrześcijan. Odczytano fragmenty opisujące m.in. ucztę Nerona, walki na arenie cyrkowej, starcie Ursusa z turem, widzenie Piotra Apostoła oraz te, zawierające  miłosne dialogi Winicjusza z Ligią. Uczniowie w odpowiednich kostiumach, w otoczeniu symbolicznych rekwizytów czytali fragmenty z przejęciem i wielkim zaangażowaniem. To w nowym roku szkolnym początek czytelniczej przygody!

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej