Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Uczniowie Szkoły Podstawowej ZSU w Rabce, w odpowiedzi  na apel Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta” odwiedzili miejsca związane z historią naszego miasta. Przy pamiątkowej tablicy, na szczycie wzniesienia Bani - uczcili pamięć zmarłych leśników. Na cmentarzu-pomniku martyrologii  żydowskiej porządkowali zbiorowe mogiły Żydów zamordowanych podczas II wojny światowej, zapalili na nich znicze  oraz oddali szacunek zamordowanym. Miejsce to jest silnie związane z  willą „Tereska”. Uczniowie kl. VII  opracowali prezentacje dotyczące mrocznych sekretów tego budynku i historii cmentarza żydowskiego oraz ważnych dla tych miejsc wydarzeń. Podczas pracy wykazali się wielką ciekawością, wrażliwością  oraz potrzebą pielęgnowania pamięci. Był to dla wszystkich niezwykły czas wspomnień, zadumy i refleksji.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej