Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

BAW SIĘ Z NAMI W ORIGAMI

4.10.2019r pani Lucyna wprowadziła nas w tajniki techniki plastycznej – orgiami. Najpierw pokazała nam jak składać małe prostokąty  i koła , by później elementy składać w całość. I tak  powstały śmieszne zakładki do książek- papierowe zwierzaki.  Nasze prace były kolorowe i wesołe. Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej działań.

   

Malowanie farbami transparentnymi

13.10.2018r. po kolacji  pani Basia zorganizowała zajęcia plastyczne na których malowaliśmy farbami transparentnymi. Tematem przewodnim zajęć była „Jesień”. Pani Basia  szczegółowo omówiła etapy  wykonania prac oraz  dobór kolorów  farb. Wykonaliśmy  obrazki jesienne przypominające  piękne jesienne witraże.

   

Spotkanie ze strażakiem

10 października 2019r. w ramach szkolnej akcji „Odblaskowa szkoła”, odwiedziliśmy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Rabce- Zdrój. Na miejscu  wysłuchaliśmy  prelekcji na temat niezmiernie ważnej i odpowiedzialnej pracy strażaka oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych.  Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach oraz przypomnieli  numery alarmowe, które należy znać. Zapoznaliśmy się z wyposażeniem samochodu strażackiego w sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów strażackich, oglądanie wozów strażackich i zwiedzanie remizy strażackiej. Podczas tego spotkania zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

    

Wycieczka do Zakopanego

12.10.2019r. w sobotni poranek pojechaliśmy z wychowawcami – p. Bożenką , p. Halinką, p. Lidką  i p. pielęgniarką na wycieczkę autokarową do Zakopanego. Jechaliśmy słynną drogą „zakopianką” a  potem podziwiając piękne górskie widoki doszliśmy na szczyt góry Gubałówka. Dużą atrakcją dla nas był zjazd z Gubałówki do Zakopanego kolejką torową .Sympatyczny pan przewodnik opowiadał nam o historii Zakopanego, jego atrakcjach turystycznych,  zwyczajach górali , faunie i florze górskiej. Mieliśmy okazję zwiedzić najstarszy cmentarz na Pęksowym Brzysku, spacerować najsłynniejszą ulicę Krupówki, zobaczyć skocznie narciarskie oraz Sanktuarium na Krzeptówkach. Jednak największą atrakcją dla nas  było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Tatrzańskiego Parku Narodowego -  oglądanie  filmu w 4D, największą w Polsce makietę Tatr i salę odkryć . Wróciliśmy wieczorem do sanatorium bardzo zmęczeni, ale  była to niezwykle udana wycieczka.

       

       

Dzień Chłopaka

30.09.2019r. dziewczęta przygotowały dla chłopców  niespodziankę - zorganizowały ciekawe zabawy i konkursy. Chłopcy zostali podzieleni na zespoły, które miały do wykonania wiele zabawnych zadań m.in.: stworzenie śmiesznej fryzury, taniec z balonem, utrzymanie równowagi na obcasach. Wszyscy świetnie się spisali, a na koniec chłopaki zostali obdarowani drobnymi upominkami. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

    

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej