Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
„Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach,
Królujesz w domach we święta, by ludzi wzruszać od nowa.
Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego,
Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego”

W dniu 24.01.2020r. uczniowie ZSU uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu z Drużyną Wielopoziomową Hufca Podhalańskiego ZHP im. Danuty Siedzikówny „Inki”. Przedstawiciele drużyny zapoznali nas z tradycją przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju i zaśpiewali przygotowane kolędy. W czasie spotkania wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd tworząc atmosferę pełną ciepła i dobroci. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęciło uczniów do podtrzymywania polskiej tradycji  i uwrażliwiło ich na piękno i wymowę polskich kolęd.

W dalszej części uczniowie naszej szkoły przedstawili sztukę teatralną pt „Droga do Betlejem”. Przedstawienie przeniosło widzów ze świata współczesnego w świat narodzenia Jezusa. Oryginalna muzyka i stroje wprowadziły nastrój i klimat z tamtych lat. W przedstawieniu brały udział dzieci z oddziału I i II z klas IV – VIII oraz liceum. Dzieci okazały ogromne zaangażowanie, wczuły się w swoje role, ukazując  swój talent aktorski i wokalny. Występ wzbudził ogromny aplauz wśród widzów. 

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej