Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Nasza świetlica rozpoczęła działalność od września 2018r.Jest to miejsce zabawy, nauki, wypoczynku. Proponujemy dzieciom różnorodne formy zajęć pozwalających na alternatywne sposoby spędzania czasu. Zajęcia oparte są na aktywności własnej, zabawie i twórczym działaniu – m. in. rozwijają zainteresowania i uzdolnienia, integrują grupę rówieśniczą, wdrażają do przestrzegania obowiązujących norm i zasad wychowania, stwarzają możliwość wykorzystania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach praktycznych, propagują zdrowy styl życia, pobudzają do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nasi podopieczni rozwijają swoje zdolności i zainteresowania biorąc udział w zajęciach plastyczno-technicznych z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów. W świetlicy dzieci korzystają z gier planszowych, zręcznościowych oraz nowoczesnych technik multimedialnych. Organizujemy turnieje i rozgrywki sportowe. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się zajęcia muzyczno-ruchowe. Młodsi wychowankowie chętnie korzystają z sali zabaw „Radosnej Szkoły”.

Piłkarskie rozgrywki o tytuł Sanatoryjnego Mistrza

Uśmiechnięte igraszki z chustą

 

Mali artyści realizują swoje plastyczne pasje

         

 Świetlicowy jesienny aerobik 

 

"Wygibajtus" ciała i umysłu                  Realizujemy fantastyczne marzenia

       

 Kwiaty dla Niepodległej

     

Solidaryzujemy się z dziećmi chorymi na mukowiscydozę

      

Andrzejkowe wróżby i zabawy

Wykonujemy ozdoby choinkowe

Poczta walentynkowa

     

Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza maska karnawałowa"

Bal karnawałowy

"Kreatywni na 101"

W ramach kreatywnych zajęć edukacyjnych uczniowie klas I- III wykonali i ozdobili tekturową makietę domu oraz figurki dalmatyńczyków z plasteliny.  

Dzień Kobiet

     

"Mam talent"

Kompozycje płaskie i przestrzenne z soli jako imitacji piasku 

Eksperymentujemy z kolorowym ryżem

     

,,Noś odblaski!’’

W świetlicy szkolnej w ramach konkursu ,,ODBLASKOWA SZKOŁA’’ przeprowadzono zajęcia promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.  Zwrócono uwagę wychowanków na konieczność korzystania z elementów odblaskowych w drodze do i ze szkoły.

W dniu 27.09.2019 uczniowie klas 1-3 wykonali odblaski w kształcie misia farbami witrażowymi, w starszych klasach wykonano ,,odblaskowe łapki’’ z hasłami promującymi noszenie odblasków.

         

 

       

 

 "W poszukiwaniu nieodkrytych talentów" - zajęcia otwarte dla dzieci i ich opiekunów, malowanie na szkle. 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej