Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Spotkanie z Panem Komendantem Straży Miejskiej zainspirowało uczniów klasy IVa i IVb do przygotowania upominków dla dorosłych z najbliższej rodziny. Były to własnoręcznie wykonane i zaprojektowane elementy odblaskowe. W zajęciach uczestniczyli rodzice, babcie naszych uczniów. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielnie wspomagali swoje dzieci i wnuczęta w pracy., a uczniowie wykazali się wielką pomysłowością, kreatywnością oraz znajomością przyzwyczajań swoich bliskich. Jeden z odblasków miał kształt domku – „ bo babcia często wraca wieczorem z działki”, inny kształt dłoni – „aby babcia i dziadek czuli moją obecność”.

Dorośli obecni na zajęciach zostali bezpośrednio obdarowani przez swoje dzieci i wnuki, a pozostali na prezenty muszą poczekać do chwili powrotu uczniów z leczenia sanatoryjnego.    

Zapraszamy do galerii       

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej