Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Od wielu lat Zespół Szkół Uzdrowiskowych współpracuje ze Strażą Miejską na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów.

18 września odbyło się spotkanie z Panem Komendantem Kazimierzem Zapałą. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I – III, IV – VI oraz ich rodzice i opiekunowie. Tym razem spotkanie miało szczególny wymiar, bo szkoła przystąpiła do konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się Straż Miejska oraz jak należy bezpiecznie zachować się na ulicy, przejściach dla pieszych, jako pasażer samochodu osobowego i komunikacji publicznej. Pan Komendant wielokrotnie podkreślał, że noszenie odblasków czy odzieży z elementami odblaskowymi poprawia bezpieczeństwo pieszego na drodze. Na zakończenie spotkania każdy uczeń został obdarowany przez Pana Komendanta opaską odblaskową i innymi upominkami promującymi miasto. 

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej