Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

14 września 2017r. uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej-Filia Rabka-Zdrój, panią Agatą Lohn, która opowiedziała o  zagrożeniach związanych z bankowością internetową.
Celem tego spotkania była edukacja samodzielnego zarządzania własnymi oszczędnościami, wyrabianie prawidłowych nawyków przy korzystaniu z nowoczesnych usług bankowych a przede wszystkim uczulenie na zagrożenia z tym związane. 
Młodzież dowiedziała się czym jest bankowość internetowa; jakie są rodzaje kont bankowych dostępnych dla młodzieży; jak przebiegają transakcje bezgotówkowe; jak realizować transakcje z użyciem kart płatniczych; jak jest zbudowana karta; jaki powinien być PIN;  jakie są zasady bezpiecznego korzystania z bankowości internetowej; co to jest bezpieczna strona; jakie są zasady dotyczące haseł; jak korzystać z sieci publicznych; po co nam ochrona antywirusowa.
Prowadząca, szczególną uwagę zwróciła na zagrożenia związane z bankowością internetową oraz co zrobić w przypadku zaistnienia zagrożenia. Uczniowie wynieśli ze spotkania ogrom praktycznych wiadomości przydatnych w codziennym życiu, np. pod jaki numer zadzwonić aby zastrzec kartę bankomatową, gdy ją zgubimy lub nam ukradną.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej