Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

We wtorek 15 listopada 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce odwiedzili Centralę Grupy Podhalańskiej GOPR. Podczas spotkania z ratownikiem Jerzym Kapłonem, młodzież miała okazję zapoznania się z działalnością  Grupy Podhalańskiej, m.in. podstawami udzielania pierwszej pomocy, zasadami bezpiecznego wędrowania po górach. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali profesjonalny sprzęt, który wykorzystują ratownicy i uczyli się  jak postępować w razie wypadku w górach. Uzupełnieniem był pokaz sprzętu ratowniczego GOPR oraz Mobilnego Punktu Dowodzenia-specjalnego samochodu, który podhalańskim ratownikom służy do dowodzenia akcjami w terenie.

Zapraszamy do galerii 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej