Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W dniu 05.02.2018 r. uczniowie klas licealnych oraz goszczący u nas uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum ze szkoły im. Świętej Rodziny z Rabki, wzięli udział w autorskim spotkaniu o uzależnieniach od narkotyków, dopalaczy, alkoholu i przemocy. Zajęcia poprowadził mgr Marcin Tyburczy - pracownik fundacji Latarnia, dyrektor
autorskiego projektu "Poznaj Prawdę a Prawda Cię Uwolni".

Zajęcia oparte zostały na historiach i świadectwach życia osób, które były uzależnione. Wstrząsające i prawdziwe historie opisywanych osób ukazywały realia walki i ceny, którą musieli oni zapłacić, aby żyć w wolności bez nałogów.

Tematyka zajęć skoncentrowana była na konsekwencjach i skutkach sięgania po substancje odurzające z podkreśleniem niebezpieczeństwa, jakie za sobą może pociągać nawet jednorazowe ich użycie.

Część spotkania poświęcona była odkrywaniu własnej wartości (kim jestem?, jak budować poczucie własnej wartości bez wspomagaczy, jak rozwijać swoje talenty, jak radzić sobie w relacjach międzyludzkich).

W trakcie spotkania prowadzący dzielił się z nami swoją twórczością, prezentował na żywo swoje utwory rap o pozytywnym przesłaniu. Dodatkowo wykorzystane zostały prezentacje multimedialne i filmy.

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej