Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  2. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  3. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotnej

 

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Dnia 10.10.2013r braliśmy udział w Światowym Dniu Drzewa. Zostaliśmy zaproszeni przez Nadleśnictwo na ścieżkę edukacyjną na Krzywoniu.  Zajęcia prowadziła pani leśnik. Poznawaliśmy najpopularniejsze drzewa iglaste i liściaste takie jak: buk, klon, jesion, dąb, sosna, świerk, jodła, modrzew. Pani leśnik pokazała nam: liście i igły drzew, jak i ich owoce, czyli: szyszki, żołędzie, noski. Pod koniec zwiedzania całej ścieżki edukacyjnej mieliśmy rozwiązać zadania dotyczące znajomości poznanych drzew na podstawie: kory, liści, szyszek, owoców. Wszyscy spisaliśmy się na medal.

Na zakończenie zajęć czekała na nas niespodzianka, przy przygotowanym ognisku piekliśmy kiełbaski i chleb. Ten miły poczęstunek był dla nas dużą atrakcją. Dzięki tej lekcji mogliśmy się dowiedzieć więcej o otaczających nas gatunkach drzew o ich ochronie i znaczeniu dla środowiska. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy, dziękując pani leśnik za ciekawą lekcję i wspaniały poczęstunek.

 

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej