Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Rodzice są zapraszani do współpracy przy realizacji edukacji zdrowotnej 
  2. Rodzice mają wpływ na treści realizowane w czasie zajęć z edukacji zdrowotnej uczniów
  3. W szkole organizowane są zajęcia dla rodziców z wybranych zagadnień edukacji zdrowotnej
  4. Zajęcia dla rodziców dotyczące zdrowia są dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań

 

ŻYJĘ ZDROWO I JEM ZDROWO

Dnia 25.02.2014 w Zespole klasowym w sanatorium Jagielonka w ramach projektu Comenius ,,Zdrowie dla młodych’’  odbyły się zajęcia dla dzieci i rodziców ,,Żyję zdrowo i jem zdrowo’’. Podczas zajęć dzieci i rodzice poszerzyli swoją wiedzę na temat wpływu odżywiania na ogólny rozwój dziecka, wykonali wspólnie smaczną i zdrową sałatkę owocową. Bardzo ważny dla zdrowia jest również wysiłek fizyczny dlatego wszyscy po zrobieniu i zjedzeniu smacznej sałatki  wzięli udział w zajęciach ruchowych. Rodzice w nagrodę za  aktywny udział w zajęciach otrzymali broszury dotyczące zdrowego odżywiania.

 

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej