Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD PIĄTY

Szkoła promująca zdrowie tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników

  1. Prowadzona jest edukacja uczniów i rodziców do bezpieczeństwa

 

ZAGROŻENIA W SIECI

Dla wielu dzieci korzystanie z komputera nie jest żadnym problemem.  Zazwyczaj sprawnie poruszają się po Internecie, bez trudu komunikują się ze swoimi koleżankami i kolegami.

Spotkanie z p. dzielnicową Anną Martuszewską 7.11.2013 r. miało na celu przybliżenie zagrożeń, które wynikają ze stosowania nowych technologii, a także wyposażenie dzieci w wiedzę jak sobie z nimi radzić. Uczniowie mieli okazję obejrzeć kilka bajek z pakietu edukacyjnego "Owce w Sieci". Kreskówki odwoływały się do klasycznej opowieści walki dobra ze złem. Akcja toczyła się w szałasie na hali, bohaterowie posługiwali się gwarą góralską i przytaczali ludowe porzekadła. Zakończenie każdej bajki  zawierało morał uczący jak unikać zagrożeń.

W spotkaniu uczestniczyli również rodzice i opiekunowie naszych uczniów. Bardzo podobał się im temat spotkania i sposób przekazywania wiedzy przez panią dzielnicową.

 

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej