Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Szkoła podejmuje różne formy służące edukacji zdrowotnej w środowisku lokalnym 
  2. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  3. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  4. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotnej

 

WARSZTATY GOTOWANIA

27 maja 2015  w Rabczańskim Zdroju ze współpracą z Uzdrowiskiem Rabka S.A. odbyły się warsztaty z zaplanowanej serii 8 warsztatów związanych ze zdrowym odżywianiem. Uczniowie  klas kształcenia zintegrowanego, ich rodzice a następnie uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej uczyli się jak zdrowo odżywiać a następnie przygotowywali sałatkę owocową i warzywną. Zajęcia zakończyły się degustacją przygotowanych sałatek.

W dniu 3 czerwca 2015 odbyły się kolejne dwa spotkania warsztatowe z zakresu zdrowego odżywiania w Rabczańskim Zdroju. Pierwsza grupa dzieci młodszych klas I- III uczyła się jak przygotować ciasto na ciastka biszkoptowe i owsiane. Uczniowie dzielnie radzili sobie z połączeniem wszystkich składników a następnie wykrawaniem fantazyjnych ciasteczek. Na końcu odbyła się degustacja ciastek. 

Druga grupa dzieci starszych klas IV- VI Szkoły Podstawowej uczyła się z kolei przygotowywać ciasto na pierogi. Z przygotowanego ciasta formowali pierogi wypełniając je przygotowanym wcześniej farszem z sera, cebuli i ziemniaków. Niektórzy wykazali się przy tym niesamowicie wysokimi zdolnościami kulinarnymi. Wszystkie przygotowane pierogi zniknęły "w oka mgnieniu".

Obydwie grupy przygotowały także pytania nt zdrowego odżywiania, które zadali obecnej na zajęciach Pani Dietetyk. Uczniowie młodsi pytali min. ile posiłków dziennie powinny jeść dzieci, jakie napoje najlepiej pić, czy powinniśmy jeść owoce i warzywa. Natomiast starsze dzieci interesowały kwestie dotyczące podstawowych wartości odżywczych w naszych codziennych posiłkach, czym jest anoreksja i bulimia a także czy dieta wegetariańska jest dla nas zdrowa. Na wszystkie pytania Pani Dietetyk udzieliła wyczerpujących odpowiedzi wzbogacając uczniów w dodatkową wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

 

foto>>>

foto>>>

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej