Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Szkoła podejmuje różne formy służące edukacji zdrowotnej w środowisku lokalnym 

 

DZIEŃ TRANSPLANTACJI

 26 stycznia, w rocznicę pierwszego udanego przeszczepu nerki w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie obchodzony jest Dzień Transplantacji. Z tej okazji uczennice z klasy I LO: Anna Sutor oraz Sylwia Filar przedstawiły prezentację dotyczącą problemu transplantologii w Polsce i na świecie. Na podstawie prezentacji zorganizowano również konkurs dla uważnych -Transplantat. Jego zwycięzcą został Paweł Blecharczyk z klasy IIIA, a wyróżnienie otrzymała Klaudia Skawska z klasy I. Serdecznie gratulujemy!

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej