Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

15.02.2018r Pani Halina zorganizowała zajęcia plastyczne pt."Baw się z nami w origami". Za pomocą różnej wielkości kółek dzieci tworzyły prace plastyczne - kwiaty. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wychowanków.

    

Zajęcia z orgiami modułowego „ Bałwan”.

16.02.2018r pani Lucyna zapoznała dzieci z nową techniką plastyczną - origami modułowym. Podstawowa forma modułowa nie jest skomplikowana dzięki czemu z powodzeniem składały ją wszystkie dzieci. W trakcie zajęć rozwijały min. sprawność manualną, koncentrację i wyobraźnię przestrzenną. Były to zajęcia relaksujące i uspakajające.

 

 

Ferie zimowe są doskonałą okazją do spędzania  wolnego czasu na świeżym powietrzu. W sobotę 17.02.2018r korzystając z pięknej zimowej pogody najstarsza grupa z panem Maćkiem wybrała się na spacer w kierunku góry Bania. Na szczycie Bani podziwialiśmy piękne widoki i okoliczne szczyty gór. Jednak największą atrakcją okazały się zabawy na śniegu: lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami i zjazdy na sankach. Zabawa była przednia. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

    

W dniu 18.02.2018r. dzieci pod opieką pani Grażynki uczestniczyły w zabawach zimowych na śniegu. Zjazdy na nartach i ślizgach dostarczyły im wiele radości i uświadomiły znaczenie uprawiania sportów zimowych dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Odbył się tez konkurs nt. „Wesoły bałwan”, podczas którego uczniowie prezentowali swoje pomysły i rozwijały wyobraźnię przestrzenną oraz inwencję twórczą.

            

„Zdobyliśmy Grzebień”

20.02.2018r pani Krysia wybrała się z grupą  na spacer „ w nasze góry”.  Ze szczytu Grzebienia dzieci podziwiały panoramę Rabki. Pani Krysia opowiedziała legendę o Grzebieniu. Korzystając z dobrych warunków dzieci  bawiły się na śniegu i ulepiły wielkiego bałwana.

     

„Magiczne kółka”

26.02.2018r pod kierunkiem pani Grażyny odbyły się zajęcia nt. „ Magiczne kółka” (orgiami z kółek) na których uczniowie poznali historię orgiami, sposoby zaginania kół oraz etapy wykonania pracy. Sztuka składania papieru przebiegała w atmosferze  wspólnej pracy i miłej zabawy.

    

„Wspomnienia pozostaną”

Dnia 28.02.2018r odbyło się zajęcie otwarte z dziećmi z gr V prowadzone przez p. Monikę pt. „ Wspomnienia pozostaną”- było to podsumowanie pobytu dzieci w sanatorium, ich  indywidualnych osiągnięć, zdobytych wiadomości o Rabce Zdrój  i  regionie podhalańskim.

    

Dnia 1.03 2018r dzieci z grupy najstarszej pod opieką pana Maćka udały się do siedziby GOPR.

Tam odbyła się prelekcja prowadzona przez ratownika GOPR o  bezpiecznym poruszaniu się po górach. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy ratowników górskich, poznały metody , sprzęt ratowniczy. Największym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy ratowników-samochody, quady, skutery.  Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem i przyniosło wychowankom  wiele nowych wiadomości o pracy ratowników górskich.

     

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej