Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa - obrazowo nazwany DNIEM KOLOROWEJ  SKARPETKI.  Ten dzień  został wybrany na święto osób z Zespołem Downa nieprzypadkowo - 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych – ludzi z  zaburzeniem genetycznym, polegającym na obecności trzech (zamiast dwóch) kopii chromosomu 21 w komórkach (tzw. trisomia 21).Dlatego, we wtorek ubraliśmy dwie kolorowe, nie do pary skarpetki  i solidaryzowaliśmy się z osobami mającymi 3 chromosomy.  Zakładając na siebie kolorową skarpetkę, zwracamy uwagę innych  na siebie, przez co zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa.
Chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom - tak jak nasza niepasująca skarpetka.
Przez cały dzień uczniowie  uczestniczyli w zajęciach, których celem było zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej dotyczącej osób z Zespołem Downa. Uczniowie klas I-III wykonali prezent – plakat z życzeniami dla wychowanków rabczańskiego OREW-u. 

Zapraszamy do galerii

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej