Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

15 października uczniowie klasy V wzięli udział w niecodziennym quizie dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podzieleni na dwie drużyny: dziewczyn i chłopców przystąpili do działania. Po pierwsze musieli odnaleźć 12 pytań zakodowanych kodami QR. Za pomocą telefonów komórkowych i odpowiedniej aplikacji do odczytu kodów grupa odczytywała pytanie i możliwe trzy odpowiedzi. Lider grupy zapisywał poprawną odpowiedź na karcie.

Jako pierwsze quiz ukończyły dziewczyny, lecz to drużyna chłopców udzieliła więcej poprawnych odpowiedzi. Najważniejsze w tej zabawie była gra zespołowa, umiejętność podejmowania wspólnych działań i decyzji oraz wykorzystanie i utrwalenie wiedzy nt. bezpieczeństwa.

 

             

Zapraszamy do galerii

 

            

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej