Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Szkoła podejmuje różne formy służące edukacji zdrowotnej w środowisku lokalnym 
  2. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  3. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  4. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotne

STANDARD CZWARTY

Szkoła promująca zdrowie tworzy klimat społeczny sprzyjający satysfakcji z nauki i pracy w szkole, osiąganiu sukcesów oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów i pracowników, zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników, uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców i osób ze społeczności lokalnej

 

DZIEŃ WITAMINY

„Jedz owoce i jarzyny,
w nich mieszkają witaminy!!!”

W dniu 12 lutego 2014 roku w ramach  Programu „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE” oraz Programu COMENIUS „ HEALTH 4 YOUTH” zorganizowany został w naszej szkole uroczysty „Dzień Zdrowego Odżywiania”.

Wszyscy znamy powiedzenie: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Jednym z czynników, od którego zależy nasze zdrowie jest prawidłowe odżywianie. Aby zachęcić naszych kolegów do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali humorystyczną, żywiołową i pouczającą inscenizację pt. „Marlenko- zdrowo żyj”. Uczniowie klas młodszych wspólnie ze swoimi  nauczycielami przygotowali degustację owoców. Cała szkoła zamieniła się w owocowy raj. Pani dr Anna Mrózek przeprowadziła prelekcję, podczas której przekazała cenne uwagi dotyczące wpływu odżywiania na zdrowie oraz kondycję dzieci i młodzieży. W ramach programu Comenius zorganizowany został kolorowy i smaczny kącik „,Vitamin Day”, gdzie uczniowie mogli degustować pomarańcze, jabłka, owocowe i warzywne soki oraz odżywcze jogurty. W ramach konkursu plastycznego na temat zdrowego odżywiania powstały ciekawe i pełne przesłań rysunki i plakaty. Natomiast podczas konkursu wiedzy na temat żywienia uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat witamin, wartości odżywczych różnych produktów i znaczenia piramidy zdrowia. Cały dzień podkreślał wielką wartość owoców, warzyw i niezastąpione znaczenie witamin. Integrował uczniów we wspólnym przeżywaniu i zabawie. Zachęcał do prawidłowego odżywiania i aktywnego trybu życia oraz realizacji pasji przynoszących zadowolenie, zdrowie i radość życia.

 

Dzień Witaminy

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej