Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Rodzice są zapraszani do współpracy przy realizacji edukacji zdrowotnej 
  2. Rodzice mają wpływ na treści realizowane w czasie zajęć z edukacji zdrowotnej uczniów
  3. W szkole organizowane są zajęcia dla rodziców z wybranych zagadnień edukacji zdrowotnej
  4. Zajęcia dla rodziców dotyczące zdrowia są dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań

Zgodnie z hasłem ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch...’’ dnia 22.I.2016r oraz dnia 29.I.2016r.  nauczyciele szkoły,  zorganizowali zajęcia otwarte dla dzieci, rodziców i opiekunów z wykorzystaniem zabaw i ćwiczeń  metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.  Wszyscy na zajęciach bawili się doskonale, ciesząc się, że mogą  swój czas wolny wykorzystać  do polepszenia swojej kondycji ruchowej w gronie swoich pociech.

Zajęcia otwarte

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej