Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD CZWARTY

Szkoła promująca zdrowie tworzy klimat społeczny sprzyjający satysfakcji z nauki i pracy w szkole, osiąganiu sukcesów oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów i pracowników, zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników, uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców i osób ze społeczności lokalnej

 

SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to jest z nami już od 1973 roku, ale w Polsce dopiero od kilku lat zdobywa popularność. Obchodzenie tej uroczystości jest wyjątkowo miłe i przyjemne: wystarczy 21 listopada pozdrowić lub zrobić coś miłego dla dziesięciu osób.

Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa budowania pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.

 Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

W naszej szkole  przygotowania do tego wyjątkowego dnia były intensywne. Uczniowie   wykonali żółte, uśmiechnięte buźki, które nosili przyczepione do garderoby.  Obowiązującym kolorem ubrania był kolor żółty. Chętni uczniowie mogli ułożyć tekst pozdrowień lub życzeń z okazji Dnia Życzliwości i przyczepić je do gazetki na szkolnym korytarzu.

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej