Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  2. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  3. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotnej
  4. W szkole organizowane są zajęcia dla rodziców z wybranych zagadnień edukacji zdrowotnej
  5. Zajęcia dla rodziców dotyczące zdrowia są dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań

 

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Obchody Dnia Bez Tytoniu odbywały się pod hasłem "Działania marketingowe przemysłu tytoniowego". Dzień ten skierowany jest do wszystkich,  ze szczególnym uwzględnieniem młodych kobiet i matek. Dla gimnazjalistów przygotowane zostały  warsztaty profilaktyczne, w czasie których zwrócono uwagę na:

  • szkodliwe efekty marketingu przemysłu tytoniowego,
  • potrzebę zakazania wszelkich form reklamy i promocji wyrobów tytoniowych,
  • obowiązek przestrzegania zakazu palenia w miejscach publicznych,
  • promocja zdrowia i aktywność fizyczna. 

Uczniowie przedstawili scenkę "Przewód sądowy przeciwko papierosowi", układali hasła antynikotynowe, zapoznali się z Kartą Antynikotynową oraz poznali związki chemiczne zawarte w dymie papierosowym i ich szkodliwe działanie na organizm człowieka. Mamom, które przebywają razem ze swoimi dziećmi na leczeniu sanatoryjnym wręczono ulotki antynikotynowe.

 

foto>>>

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej