Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  2. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  3. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotnej

 

ZAJĘCIA PROMUJĄCE ZDROWIE

Pyszne jabłka i cytryny,
Boróweczki i maliny,
Jednym słowem: Witaminy  

Dn.26.09.2012r. mali uczniowie z kl.II a z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, w których wzbogacili swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wartości odżywczych owoców. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Jesteśmy pyszne". Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali owoce po ich dotyku, smaku i zapachu, a następnie przygotowywali sałatki. Zajęcia zakończyły się degustacją tychże sałatek.

 

foto>>>

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej