Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  2. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  3. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotnej

 

Kwiaty i owoce dla kobiet

8 marca obchodziliśmy tradycyjny Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski przygotował miłą niespodziankę dla Pań i Koleżanek. Od samego rana Sebastian i Mateusz składali życzenia, wręczali kwiaty i jabłka. Nie było tuczących słodyczy, ale każda z Pań i Koleżanek została obdarowana pięknym, zdrowym jabłkiem.  Nawet przy takiej okazji promujemy zdrowy styl życia, bo uczymy się w szkole, która posiada certyfikat  "Szkoły Promującej zdrowie."

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej