Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  2. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  3. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotnej

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA "BÓR NA CZERWONEM"

Sobota 13 czerwca 2015 r. była dniem zabawy i wspólnego świętowania. Na Ranchu Lot w otulinie rezerwatu „Bór na Czerwonem" stanęła scena i edukacyjne miasteczko namiotowe.

Grupa dwudziestu wychowanków pawilonu „Olszówka” wzięła udział w obchodach tego radosnego dnia w ramach szkolnego projektu Comenius „Zdrowie dla młodych”, promującego zdrowy, aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie.

Gry i zabawy podczas namiotowego miasteczka edukacyjnego prowadzili pracownicy i studenci PPWSZ w Nowym Targu, pracownicy z Gorczańskiego, Pienińskiego, Tatrzańskiego i Babiogórskiego Parku Narodowego, pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie oraz leśnicy z Nadleśnictwa Nowy Targ.

Dzieci miały okazje sprawdzić się w grach zręcznościowych, konkursach wiedzy, wspólnie aktywnie spędzić czas  np. podczas wspólnego tańczenia. Piknikowi towarzyszyła wystawa zwierząt i zdjęć, pt.: „Trubadurzy wiosennej pieśni" oraz występy artystyczne na scenie.

Ciekawym punktem dnia było zwiedzanie lasów torfowych  rezerwatu „Bór na Czerwonem” – cennego w skali Europy obiektu przyrodniczego. Pan Krzysztof, leśniczy z nadleśnictwa Nowy Targ, oprowadził dzieci po ścieżce edukacyjnej, opowiadając o rezerwacie, jego florze i faunie. Uwieńczeniem zwiedzania był piękny widok na Tatry, Gorce i okolice ze znajdującej się na końcu ścieżki platformy widokowej. Z tejże platformy podziwiać także można kopułę torfowiska.

Obchody „90 na Czerwonem" zostały zorganizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej