Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

 

STANDARD PIĄTY   Szkoła promująca zdrowie tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników

  • Organizuje się dodatkowe zajęcia ruchowe dla uczniów o różnym poziomie sprawności fizycznej (nie tylko uzdolnionych sportowo)

 

INTEGRACYJNA SPARTAKIADA  DZIECI I MŁODZIEŻY

Co roku nasi uczniowie biorą udział w Integracyjnej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży. Do walki, naszych sportowców  zagrzewają siedzący na widowni rodzice, opiekunowie,  no i oczywiście koledzy i koleżanki. Rywalizacja godna pochwały  toczy się w duchu fair play w atmosferze pełnej radości i satysfakcji z pokonywanych trudności. W tym dniu nie ma przegranych!!! Wszyscy są zwycięzcami i otrzymują medale. Spartakiada jest świętem nie tylko sportu, ale zdumiewającej integracji dzieci przebywających w  sanatoriach dziecięcych, podopiecznych stowarzyszeń opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi oraz dzieci niewidomych i słabowidzących.  

Dopinguje nas Patron Honorowy, Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski, przesyłając na ręce organizatorów list do wszystkich uczestników spartakiady:

 „Z podziwem i radością przyglądam się rozwojowi szlachetnej inicjatywy, jaką jest zbliżanie dzieci i młodzieży poprzez sport. Wszyscy chcemy wygrywać i być podziwiani. Niektórzy z nas a jestem jednym z rabczańskich pacjentów z roku 1980, dochodzą na olimpijskie szczyty, dla większości szczytem sukcesu jest udział w rywalizacji i pokonanie rywala wewnętrznego, jakim jest choroba, czy inne własne słabości. Rabka uczy wygrywać zdrowie i uczy wygrywać w życiu. Głęboko, zatem wierzę, że zawody, w których bierzecie udział są jednym z pierwszych etapów prowadzących Was do osobistego mistrzostwa, zaś nauczyciele, personel medyczny, czy opiekunowie powinni czuć i zapewne odczuwają dumę z szansy bycia Trenerami Mistrzów. Uczestnikom życzę pięknej i szlachetnej rywalizacji w duchu Fair Play, zaś Organizatorom Spartakiady wytrwałości i odwagi w działaniu oraz osobistej satysfakcji z sukcesu”.
 
 

foto>>>

foto>>>

foto>>>

foto>>>

foto>>>

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej