Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

STANDARD PIĄTY

Szkoła promująca zdrowie tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników

  1. Nauczyciele lub inni pracownicy szkoły systematycznie nadzorują miejsca, w których przebywają uczniowie
  2. Dokonuje się okresowej oceny warunków bezpieczeństwa w szkole i analizy wypadków uczniów i pracowników oraz ich przyczyn
  3. Prowadzona jest edukacja uczniów do bezpieczeństwa

 

SPOTKANIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ 

Dbając o prawidłowy rozwój naszych wychowanków i dobro placówki chcemy  by w naszej szkole każdy uczeń czuł się bezpiecznie.Współpraca ze Strażą Miejską w Rabce Zdroju ma już kilkuletnią tradycję. W każdym turnusie gościmy u siebie Pana Komendanta Kazimierza Zapałę, który niestrudzenie radzi i przypomina naszym uczniom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach, w których mogą się znaleźć. Radzi jak zachować się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach oraz jak pomagać innym - potrzebującym pomocy. Sposób przekazywania wiedzy, nagradzanie upominkami sprawia, że prelekcje prowadzone przez Pana Komendanta cieszą się u uczniów dużą popularnością i na długo pozostają w ich pamięci. Dzieci w czasie pogadanek  poznają zadania Straży Miejskiej, uczą się bezpiecznych zachowań w drodze do szkoły oraz gdy są same w domu, a także słuchają rad jak unikać agresji w szkole, podczas zabaw z kolegami. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia praktyczne, gdzie można zobaczyć i  dotknąć akcesoriów z wyposażenia Straży Miejskiej.

 

foto>>>

foto>>>

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej