Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

STANDARD TRZECI

Szkoła promująca zdrowie prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

  1. Uczniowie mają wpływ na treści realizowane w ramach edukacji zdrowotnej
  2. Nauczyciele stwarzają uczniom okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów dotyczących zagadnień uwzględnianych w edukacji zdrowotnej
  3. Uczniowie mogą wybierać zadania do wykonania w czasie zajęć edukacji zdrowotnej

 

KORECZKI ZE ŚLEDZI 

Dnia 18 marca 2013 uczniowie klas 1-3 kształcenia zintegrowanego razem ze swoimi wychowawcami – mgr Beatą Ryt, Barbarą Smalarz i Teresą Słońską doskonalili swoje umiejętności kulinarne. Wychowawcy zadbali o bezpieczeństwo zajęć oraz higienę. W tym celu każdy uczeń został wyposażony w odpowiedni fartuszek i czapkę kucharską.

Uczniowie przygotowywali koreczki rybne. Oprócz marynowanych śledzi wykorzystali paprykę, ser żółty oraz pieczarki. Wszystkie składniki dokładnie pokroili w małe kosteczki a następnie nabijali na długie wykałaczki. Tak przygotowane koreczki nabijali na specjalnie na tą okazję upieczony chleb – rybę. Pod koniec zajęć wraz z zaproszonymi gośćmi odbyła się wyczekiwana degustacja. Dla wszystkich starczyło ale na dokładkę nie można było liczyć. Niestety...

 

foto>>>

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej