Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

CZUWAJ w Nowym-2016/2017-Roku Harcerskim!

Gospodarzem Inauguracji Roku Harcerskiego 2016 ZHP Chorągwi Krakowskiej był w tym roku nasz hufiec–Hufiec Gorczański. Wrześniowa impreza odbywała się pod hasłem "SZCZYTY BESKIDU W SZCZYTACH BEZ KITU”, a jej program związany był z poznawaniem regionu. 
Motywem przewodnim tegorocznej harcerskiej wędrówki są góry otaczające Rabkę: Gorce i Beskid Wyspowy. Będziemy zatem poszerzać wiedzę przyrodniczą, geograficzną, historyczną dotyczącą naszego uzdrowiska i okolic. Zaplanowaliśmy zdobywanie sprawności przyrodniczych, terenoznawczych, krajoznawczych i turystycznych. Nie zapomnimy również o instruktorach seniorach, którzy ubogacają nas swoim uśmiechem, entuzjazmem oraz doświadczeniem.

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej