Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Tłusty czwartek okazał się dla części naszych licealistów czasem spalania kalorii, a nie dniem łasuchowania. Kolejkę do cukierni zastąpiliśmy koleją linową na Górę Chełm k/Myślenic. Biesiadowanie zamieniliśmy na zjazdy na sankach i ślizgaczach, na wyścigi zaprzęgów saneczkowych, na rzuty śnieżkami do celu i na przeciąganie liny.

A wszystko to w ramach XI Olimpiady Zimowej Drużyn „Nieprzetartego Szlaku” ZHP Chorągwi Krakowskiej. Pogoda nie zachęcała do uprawiania sportów zimowych, stąd fotorelację rozpoczynają parasole i peleryny. Potem liczyła się już tylko rywalizacja, podczas której szczególnie wyróżniliśmy się w zjazdach. Wróciliśmy do Rabki z medalami i dyplomami, wspominając pyszny bigos, który po zawodach smakował nam bardziej niż pączki. 

Oto fotorelacja:

 

 

 

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej