Witamy na stronie
Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

W słoneczny październikowy piątek i sobotę wędrowniczki z naszej drużyny uczestniczyły w biwaku zlokalizowanym w szkole w Słopnicach. Na dwa dni przeniosły się do krainy Narnii, ponieważ wszystko odbywało się w tej właśnie konwencji. Druhny miały okazję poznać harcerskie obyczaje, a jednocześnie służyły organizatorom swoją pomocą. Harcerska gra fabularna rozpoczęła się  obrzędowym powitaniem z totemem w kręgu przyjaźni i gawędą. Potem należało odnaleźć drzwi do starej szafy i udać się do pana Tumnusa na podwieczorek.  Wieczorem majsterka, bitwa z mocami Białej czarownicy, kolacja u państwa Bobrów, Narnijski Krąg, uczta i bal na zamku Ker-Paravel. W sobotę również nie było czasu na nudę: rano  rozgrzewka, potem śniadanie u państwa Bobrów, bieg patrolowy i zajęcia plastyczne.  Po obiedzie apel i pożegnanie w kręgu.  Znajomość harcerskiego ceremoniału przyda się wędrowniczkom przy kolejnych spotkaniach na Nieprzetartym Szlaku.

     

      

Misja szkoły

Bezpieczna szkoła wspomaga proces leczenia, zapewnia opiekę, rozwija zainteresowania i samorządność uczniów, umożliwia kontynuowanie nauki w trakcie leczenia i po powrocie do szkoły macierzystej.

Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w różnych formach życia społecznego oraz dba o dobrą organizację pracy uczniów i nauczycieli poprzez nowoczesne wyposażenie w środki dydaktyczne na miarę trzeciego tysiąclecia.

Szkoła jest miejscem sukcesu i integracji wszystkich podmiotów.

czytaj więcej